MČR HROB 2021

6.–7. 11. 2021

Novinky

21. 10. 2021

Přihlášky na 25. MČR HROB budou s největší pravděpodobností uzavřeny nejpozději v neděli 24. 10., možná i dřive. Kvůli naplnění limitu už budeme přijímat přihlášky pouze v případě, že nějaký tým účast odřekne, nebo včas nezaplatí.

20. 10. 2021

Zveřejňujeme předběžné délky tratí. Dojde-li ještě k nějakým změnám, tak se bude jednat pouze o drobnosti.
Parametry tratí zde.

18. 10. 2021

Konec přihlášek i naplnění limitu se blíží, tak raději neváhejte s přihláškou. Tratě se finalizují, ale ještě nejsou kompletně hotovy. Proto jsme také ještě nezveřejnili přesné parametry tratí. Je-li to pro někoho rozhodovacím faktorem, do které kategorie se přihlásit, tak není problém kategorii následně změnit, pokud by to bylo nutné.
Pár fotek z příprav, abyste se dostali do té správné nálady, je v Potkávárenské galerii.

13. 10. 2021

Rádi bychom touto formou zveřejnili poděkování podniku Lesy České republiky za umožnění pořádání této akce v nádherné oblasti Jizerských hor. Zároveň si dovolujeme upozornit všechny potenciální zájemce na to, že počet účastníků je limitován na 300.
Co se týká ubytování, tak lokality Potkávárna a Karlovka jsou již zaplněny. Nebojte se však hlásit na Sokolku či Tichou říčku, které jsou obě velmi blízko a jsou zamluvené pro tuto akci.

1. 10. 2021

Přečtěte si pár slov z historie od prezidenta ČARu k 25. výročí HROBu. Po 24 letech se vracíme do Jizerek, kde jsme v roce 1996 a 1997 s HROBem začínali. Už asi jen málokdo z aktuálních účastníků si vzpomene na tyto první závody v HROBu u nás. V roce 1996 to bylo neoficiální MČR v HROBu hned měsíc po založení ČARu. Byl to první dvoudenní HROB u nás (ten úplně první byl jednodenní v Českém ráji v půlce října 1996 s centrem v Srbsku pod Sokolkou). Centrum bylo v 9. ZŠ v Jablonci nad Nisou a po oba dny se startovalo na Bedřichově. První den se tratě vracely kolem Prezidentské a dále přes Maliník po Harcovském hřebenu a Hraničnou do Jablonce. V sedle Maliníku byl sběrný autobus, do cíle doběhlo tak 50% účastníků. V neděli se běželo na Kristiánov a vracelo se přes Karlov a Bramberk do Břízek a ke škole. V cíli bylo klasifikováno s oběma etapami jen asi 1/3 účastníků, cca 35% ze startujících. V roce 1997 to bylo oficiálně 1. MČR v HROBu, centrum bylo ve SOU v Kateřinkách v Liberci pod Žulovým vrchem. Po oba dny se startovalo na Smědavě a ve startovním poli byla tehdy i řada reprezentatnů v OB. Oba tyto závody v HROBu pořádal Tomáš Prokeš ve spolupráci s vojáky z Dukly Liberec.

6. 9. 2021

Zdravíme HROB komunitu z Potkávárny u Havrana - horské chalupy vedené orienťáky pro orienťáky či jiné sportovně zaměřené lidi. Mistrovství světa v OB skončilo a my jsme měli to štěstí být u “toho” a hostit různé reprezentační týmy u nás na Potkávárně. Kromě toho, v době, kdy to nebylo zrovna zakázáno, tak jsme poskytovali zázemí různým orienťáckým klubům nebo také O-festu, což je krycí název pro pohodový týden se zaměřením na orienťák a dobrou partu (ale nejenom). Sám velký guru rogainingu a horského orientačního běhu Tojnárek se účastnil O-festu, kde slovo dalo slovo a my jsme se zavázali k tomu, že letošní HROB uspořádá Potkávárna s centrem na Potkávárně. Abychom v tom nebyli úplně sami, tak nám budou pomáhat orienťáci z OK Roztoky. Můžete se tedy těšit na horský orienťák, který se bude konat v tréninkových i závodních prostorech pro letošní mistrovský závod na krátké trati. Jsme ve stadiu plánování tratí, budeme Vás informovat o přípravě a budeme všichni společně doufat, že do toho zase nevleze Covid.